Вишиванкоз: або чи вишиванка – це подорожник?

Вбиває кількість вишиванок на кандидатах у щось. От дивишся новини, там така собі кавалькада вишиванчастих студентиків, які ще вчора сапали картоплі десь в районі, а нині світяться на сцені, а поруч якась старша жінка чи чоловік, і їм щось за щось вручали, і це все так гарно, так правильно, так для розвитку. І увесь їх вигляд каже, таааа, то ми тут на сцені стоїмо, “гідні сини”, а ви ото – потороча.

То у що це кандидати? То є кандидати в українці. Кандидати в депутати, які носять вишиванки для того, аби “прихреститися” до народу, до бабусь та жінок, до серця, надірваного війною, не тримали за життя в руках ні голки, ні полотна. Та й не повинні, зрештою. Проте чи мається право так експлуатувати національну символіку заради прихильності оточуючих в момент, коли найдоречніше її було б захищати там, де в неї б точно вистрілили з “Граду”?!

“Не треба робити революцію там, де вона вже зроблена.”

Далі. Щодо пересічних громадян, що вважають себе “патріотами” та “українцями”, лише одягнувши вишивану сорочку, яку купили на останньому ярмарку між покупкою медовухи і наклейки на машину АЙЛОВЮКРЕЙН. Носіть на здоров’я, натомість будьте зразковими людьми. Вишиванка як форма етичної краси, еталону духу та розуму, не просто символізує, вона ЗОБОВ’ЯЗУЄ вас бути ЛЮДИНОЮ.

Або, курче (вибачте, як пишу, то аж тіпає), як тако ти дівка вже на виданні, візьмеш нап’ялиш вишиванку під коротюньку спідничку, розквецяєш варги, напшикаєшся діорами і попрешся на своє відьомське полювання на таких самих “козаків”, то гріш вам ціна обидвом і на небесах, і в пеклі, як нап’єтеся та злягатиметеся на китайських штучних простирадлах, забувши і про сором, і про такий ранок, знайомий лише закоханим навічно, щиро й чисто.

Зніміть вишиванку, одягніть як завше безлике, і сідайте під лампу вечорами вишивати і шити собі те ювелірне чудо на тисячу років старше, ніж ви, дрібноття. Це точно хоча б трохи “вигаптує” на вас людину. І це ні за які гроші не купиш.

П.С. От ніби виписалась, шукала ілюстрацію. Надибала СОБАЧОК В ВИШИВАНКАХ. По-перше, най би ви тібетського мастифа спробували б вдіти в вишиваночку, яку б своїми б ручками пошили б. (то якась добра я сказала, а тепер біснувата:) По-друге, та чи ви геть показилися, люде?! Коти теж кандидати?!

Фото звідси, не у комерційних цілях

comments powered by Disqus